Δευτέρα, 06 Μαΐου 2024

Super League: Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 1-1

Μοιρασιά στην Τρίπολη!

23 Φεβρουαρίου 2019 20:33

Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος έμειναν στην ισοπαλία με σκορ 1-1, στο παιχνίδι που έγινε σήμερα (23/02) το απόγευμα στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Οι Αρκάδες ήταν ανώτεροι σε γενικές γραμμές και με πρωταγωνιστή και σκόρερ τους τον Καλτσά, βρέθηκαν μπροστά στο 24’. Ωστόσο, από τη στιγμή που δεν κατάφεραν να «καθαρίσουν» το παιχνίδι, ο Ατρόμητος ανέβηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο και ισοφάρισε με τον Ουάρντα -που σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο ματς- στο 82ο λεπτό...

Μετά το 1-1, ο μεν Αστέρας έφτασε τους 22 βαθμούς και ξέφυγε πέντε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Ο δε Ατρόμητος, έφτασε τα τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα, ενώ έπιασε την ΑΕΚ στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έστω και με αγώνα περισσότερο!