Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024

Ιωνικός – Αστέρας Τρίπολης 1-0: Σπουδαία νίκη για τους Νικαιώτες που «ξεκόλλησαν» από την τελευταία θέση των πλέι άουτ

Ο Καρμόνα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

1 Απριλίου 2023 23:04
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI

Ο Ιωνικός πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στη δεύτερη αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1 και “ξεκόλλησε” από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Με την ευκαιρία, δείτε επίσης: ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ 0-1: Χαλαροί οι Κρητικοί, έμπλεξαν οι Ηπειρώτες

Ένα αυτογκόλ του Καρμόνα στο 10ο λεπτό του αγώνα, μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Μύγα από δεξιά στην περιοχή, ήταν αρκετό για να χαρίσει την σπουδαία νίκη στον Ιωνικό, αφού ο Αστέρας Τρίπολης δεν κατάφερε να αντιδράσει στη συνέχεια του αγώνα. Οι Αρκάδες έχασαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία τους στο ματς, σε κεφαλιά του Ινγκλέσιας στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να φύγουν με την ήττα από τη Νίκαια.

Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν έτσι ένα πολύ σημαντικό “τρίποντο”, το οποίο τους φέρνει πάνω από το Λεβαδειακό στη βαθμολογία των πλέι άουτ της Super League 1, αλλά και στο -2 από τον ΠΑΣ Γιάννινα και τη… σωτηρία.