Τρίτη, 07 Μαΐου 2024

Super League – Γήπεδο Παναιτωλικού: Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το πρώτο ημιχρόνο

Πώς εξελίχθηκε ο αγώνας

11 Σεπτεμβρίου 2021 19:28

Η Super League ξεκινά από το Αγρίνιο με πρώτο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες της περιφέρειας, τον Παναιτωλικό, που παίζει για 9η διαδοχική σεζόν και 10ησυνολικά στην ιστορία του στη Super League, και τον Αστέρα Τρίπολης.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 0-0! Ένα λεπτό έξτρα χρόνου!

Αναλυτικά οι φάσεις:

• 40′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης σούταρε έξω από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.
  • 39′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.
  • 36′ Φάουλ ο Μπαράλες στον Βαρόνε.
  • 30′ Πιέζουν οι Αρκάδες αρκετά την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου.
  • 25′ Ο Μεντόσα έκανε το γύρισμα, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε πριν τον Ντίας.
  • 19′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα.
  • 14′ Κόρνερ ο Αστέρας, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
  • 6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία, αλλά ο Ριέρα δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα.
  • 3′ Ο Καρέλης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαδόπουλο στο τετ-α-τετ. Δόθηκε οφσάιντ στη φάση, ωστόσο αν έμπαινε γκολ θα μετρούσε καθώς καλυπτόταν ο επιθετικός του Παναιτωλικού.
  • 2′ Τα πρώτα λεπτά κυλούν με την κατοχή να την έχουν οι γηπεδούχοι.
  • 1′ Έχουμε σέντρα στο ματς! Καλή σεζόν με πολλές όμορφες ποδοσφαιρικές στιγμές!!

Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης: 10χρονη μετέφρασε τις δηλώσεις Μπαρμπόσα

Τις εντυπώσεις πριν από την έναρξη του Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης για την πρεμιέρα της Super League έκλεψε ένα 10χρονο κορίτσι.

Ο Έλντερ Μπαρμπόσα που έμεινε εκτός αποστολής, έκανε δηλώσεις στην κάμερα της Cosmote TV για τη νέα χρονιά. Τη μετάφραση από τα Πορτογαλικά ανέλαβε η 10χρονη Μαρίνα Στεργίου!

Πρόκειται για την κόρη του προέδρου του ερασιτέχνη Παναγιώτη Στεργίου, η οποία μιλάει τρεις γλώσσες, αγγλικά, γαλλικά και ιταλικά!

Δείτε το βίντεο

Ωστόσο διακόπηκε ο αγώνας Βραζιλία-Αργεντινή. Το πρωτοφανές σκηνικό με τη σύλληψη παικτών!