Super League: Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό με το 2-0 επί του Παναιτωλικού

Ο Φορτούνης αγωνίστηκε ξανά μετά από πέντε μήνες

22 Οκτωβρίου 2022 21:37
(ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

Ο Κώστας Φορτούνης πέρασε αλλαγή στο 89ο λεπτό αντικαθιστώντας τον σκόρερ του πρώτου τέρματος κόντρα στον Παναιτωλικό, Πεπ Μπιέλ. Ο Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε ξανά με την πρώτη ομάδα των ερυθρολεύκων μετά από πέντε μήνες. Με την ευκαιρία, δείτε το αποτέλεσμα του ματς Ατρόμητος - Βόλος.

Ο Κώστας Φορτούνης επέστρεψε στις υποχρεώσεις του Ολυμπιακού στη νίκη επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. Ο Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 89ο λεπτό και έτσι έγραψε τα πρώτα του λεπτά με τους ερυθρόλευκους τη φετινή σεζόν.

Τελευταία συμμετοχή του Φορτούνη με τους ερυθρόλευκους ήταν την περσινή σεζόν στο παιχνίδι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, στο οποίο οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 3-2 στην τελευταία αγωνιστική των playoffs.