Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 76-81: Μαγικό διπλό στο ΣΕΦ

Μυθικός Νέντοβιτς

22 Νοεμβρίου 2021 21:31

Ο Νέμανια Νέντοβιτς έβαλε τους 16 από τους 24 πόντους του στην τέταρτη περίοδο και ο Παναθηναϊκός γύρισε το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό από το -14 για να πάρει τεράστιο διπλό (81-76) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Μαζί στο 6-1 οι αιώνιοι, μετά από το πρώτο ντέρμπι της σεζόν.

Το πρώτο ντέρμπι αιωνίων της σεζόν, το πρώτο ντέρμπι αιωνίων για την Stoiximan Basket League μετά από τρία χρόνια, είχε δύο μεγάλους πρωταγωνιστές. Δύο πραγματικά μεγάλους αστέρες. Τον Μουστάφα Φαλ και τον Νέμανια Νέντοβιτς, με τον Σέρβο να κάνει ΜΥΘΙΚΗ εμφάνιση για να οδηγήσει τον Παναθηναϊκό σε έναν απίθανο θρίαμβο (81-76) για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 76-81

Ο Σέρβος σούπερ σταρ έβαλε 16 από τους 24 πόντους του στην τέταρτη περίοδο, με απίθανα σουτ, με απίθανες εκτελέσεις, με την ομάδα του να σκοράρει 31 στο δεκάλεπτο για να γυρίσει από το -14. Ο Νέντοβιτς έκλεσε έτσι τον τίτλο του MVP από τον Μουστάφα Φαλ που έμοιαζε με τον... Έντι Ταβάρες, την ώρα που ο Ολυμπιακός έκλεινε τον αγώνα με 4/27 τρίποντα και με 10 λάθη για 12 ασίστ.

Στο 6-1 ο Ολυμπιακός που γνώρισε την πρώτη φετινή του ήττα στο ελληνικό πρωτάθλημα, στο 6-1 και ο Παναθηναϊκός που κάλυψε και με το παραπάνω την εκτός έδρας γκέλα από τον Άρη.