ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-2: Το έσωσε στο τέλος ο Ελ Αραμπί

Στο 84ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό

17 Οκτωβρίου 2021 22:37

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί με πλασέ στο 84ο λεπτό έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Ολυμπιακό στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Δύσκολο ήταν το βράδυ για τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμάδες, αλλά κατάφερε να φύγει με το τρίποντο. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική της Super League Interwetten. Τη λύση έδωσε ο Αραμπί που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 84ο λεπτό. Ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το σκορ στο 17', ενώ στο 61' με πέναλτι ισοφάρισε ο Εραμούσπε.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Ολυμπιακός πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 14 πόντους και βρίσκεται στο +1 από ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Βόλο. Στην 6η θέση με εννέα πόντους στο +2 από τον ΟΦΗ είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα, που γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.