Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου 2021

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Όλα όσα έγιναν στην «σιωπηλή» τελετή έναρξης - Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Έναρξη των 32ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Τόκιο

23 Ιουλίου 2021 17:21
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Όλα όσα έγιναν στην «σιωπηλή» τελετή έναρξης - Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών
Από ATHENSMAGAZINE TEAM

Στο Τόκιο χτυπά η καρδιά του παγκόσμιου αθλητισμού καθώς ξεκίνησαν το μεσημέρι της Παρασκευής, 23 Ιουλίου, οι Ολυμπιακοί Αγώνες, με καθυστέρηση ενός έτους λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού.

Η φετινή τελετή έναρξης ήταν διαφορετική λόγω των περιορισμών που έχουν επιβληθεί: Η ολυμπιακή φλόγα άναψε σε άδειο στάδιο καθώς παραβρέθηκαν λίγοι μόνο προσκεκλημένοι.

Μόνο 1.000 επίσημοι στην τελετή έναρξης

Το παρών έδωσαν μόνο 1.000 άτομα, ανάμεσά τους ο αυτοκράτορας Ναρουχίτο, και η Τζιλ Μπάϊντεν, σύζυγος του προέδρου των ΗΠΑ, επικεφαλής της διπλωματικής αμερικανικής αντιπροσωπείας στο Τόκιο.

Η απουσία των θεατών, εκτός από ορισμένους χώρους έξω από το Τόκιο, δεν μείωσε κυρίως το πνεύμα και την εικόνα των Αγώνων, αλλά πλήττει και την εστίαση και τον τουρισμό. Από αυτήν, πλήττονται ξενοδοχεία, εστιατόρια και ο τομέας των μεταφορών. Οι οικονομικές απώλειες υπολογίζονται να είναι της τάξεως των 151 δισεκατομμυρίων γιεν ( περίπου 1,2 δισεκατομμύρια ευρώ), σύμφωνα με το Ινστιτούτο Έρευνας Nomura.

 Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Φαντασμαγορική τελετή έναρξης

Η Ελλάδα εκπροσωπείται από 83 αθλητές και αθλήτριες που, όπως πάντα, παρέλασαν πρώτοι στο Νέο Εθνικό Στάδιο, με σημαιοφόρους την Άννα Κορακάκη και τον Λευτέρη Πετρούνια.

Οι προκλήσεις της πανδημίας

Το εναρκτήριο βίντεο που παρουσιάστηκε στο στάδιο ανακεφαλαίωσε την πορεία της Ιαπωνίας στους Αγώνες και τις προκλήσεις που αντιμετώπισε ο κόσμος, από την επιλογή της ιαπωνικής πρωτεύουσας ως οικοδέσποινας στις 8 Σεπτεμβρίου 2013.Έδειξε πώς το 2020 χτύπησε ο κορονοϊός, με περιορισμούς που ανάγκασαν την άνευ προηγουμένου αναβολή μόνο τέσσερις μήνες πριν από την έναρξη των Αγώνων, ξεκινώντας μια περίοδο αβεβαιότητας.

Κατά τη διάρκεια της τελετής, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τους Ισραηλινούς αθλητές που σκοτώθηκαν από τρομοκράτες, κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων του 1972 στο Μόναχο. Πρόκειται για την ικανοποίηση ενός πάγιου αιτήματος των οικογενειών των έντεκα θυμάτων, το οποίο ως τώρα η ΔΟΕ είχε αρνηθεί να ικανοποιήσει.

Στο μεταξύ, εκατοντάδες διαδηλωτές που έφεραν πλακάτ που έγραφαν «οι ζωές πάνω από τους Ολυμπιακούς Αγώνες» διαδήλωναν γύρω από το χώρο. Οι διαδηλωτές, φορώντας λευκές χειρουργικές μάσκες, φώναξαν «Σταματήστε τους Ολυμπιακούς Αγώνες» καθώς βάδιζαν.

Με σημαιοφόρους Κορακάκη - Πετρούνια η είσοδος της ελληνικής αποστολής

Η ελληνική αποστολή μετράει 83 αθλητές και αθλήτριες που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας σε 18 διαφορετικά αγωνίσματα.

Σημαιφόροι της αποστολής, για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, είναι οι Άννα Κορακάκη και Λευτέρης Πετρούνιας. Η απόφαση της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, η αποστολή της χώρας να έχει δύο σημαιοφόρους, δεν ήταν τυχαία αφού, σκοπός, ήταν η στήριξη της ισότητας των φύλων.

Πετρούνιας εκπροσωπεί Ελλάδα

Οι αστέρες που θα απουσιάσουν

Αγωνιστικά αναζητούνται οι νέοι αστέρες που θα μαγνητίσουν τα βλέματα, τα φλας αλλά και τους followers των social media. Θα πρέπει επίσης να μάθουμε να βλέπουμε αγώνες χωρίς τον Φελπς, τον Γιουσέιν Μπολτ, τον ΛεΜπρόν Τζέιμς, το Νεϊμάρ, τον Λιονέλ Μέσι, τον Κιλιάν Μπαπέ, τον Ρότζερ Φέντερερ και τον Ράφα Ναδάλ.

Η ΕΡΤ2 και η ΕΡΤ3 θα αναλάβουν τη μετάδοση των κορυφαίων αγωνισμάτων από νωρίς τα ξημερώματα μέχρι και το απόγευμα, ενώ το τρίτο κανάλι της δημόσιας τηλεόρασης θα προβάλλει και σε μαγνητοσκόπηση επιλεγμένα αθλήματα, από τις 21.00 έως την 01.00. Στο έργο της κάλυψης των Ολυμπιακών Αγώνων θα συμβάλλουν και το ERTflix, με τα κανάλια ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2, και η ΕΡΑ Σπορ 101.8 με καθημερινές μεταδόσεις και ρεπορτάζ από τους τρεις απεσταλμένους της στο Τόκιο, και το ertnews.gr με διαρκή ενημέρωση ειδικά για τις συμμετοχές των Ελλήνων αθλητών.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στο Τόκιο

  • Στίβος

Ραφαέλα Σπανουδάκη (100μ.-200μ.)

Παρασκευή 30/7 (100μ. 05:40-06:28 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Σάββατο 31/7 (100μ. 13:15 Ημιτελικά και 15:50 Τελικός)
Δευτέρα 2/8 (200μ. 04:30-05:18 Προκριματικός), Αν προκριθεί: (13:25-13:39 Ημιτελικά)
Τρίτη 3/8 (200μ. 15:50 Τελικός)

Βούλα Παπαχρήστου (Τριπλούν)

Παρασκευή 30/7 (13:05 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Κυριακή 1/8 (14:20 Τελικός)

Κωνσταντίνος Φιλιππίδης, Εμμανουήλ Καραλής (Άλμα επί κοντώ)

Σάββατο 31/7 (03:40 Προκριματικά)
Αν προκριθούν: Τρίτη 3/8 (13:20 Τελικός)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (Δισκοβολία)

Σάββατο 31/7 (04:55 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 2/8 (14:00 Τελικός)

Ελισάβετ Πεσιρίδου (110μ. με εμπόδια)

Σάββατο 31/7 (04:45-05:17 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: (13:45-14:01 Ημιτελικά)
Δευτέρα 2/8 (05:50 Τελικός)

Μίλτος Τεντόγλου (Άλμα εις μήκος)

Σάββατο 31/7 (13:10 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 2/8 (04:20 Τελικός)

Σταματία Σκαρβέλη (Σφυροβολία)

Κυριακή 1/8 (3:10-4:30 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 5/8 (14:35 Τελικός)

Μιχαήλ Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης (Σφυροβολία)

Δευτέρα 2/8 (03:0004:30 Προκριματικά)
Αν προκριθούν: Τετάρτη 4/8 (15:15 Τελικός)

Ελένη-Κλαούντια Πόλακ, Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυριακοπούλου (Άλμα επί κοντώ)

Δευτέρα 2/8 (13:20 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 5/8 (13:20 Τελικός)

Κωνσταντίνος Δουβαλίδης (110μ. με εμπόδια)

Τρίτη 3/8 (13:10-13:42 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Τετάρτη 4/8 (05:00-5:16 Ημιτελικά)
Πέμπτη 5/8 (05:55 Τελικός)

Ειρήνη Βασιλείου (400μ.)

Τρίτη 3/8 (03:45 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Τετάρτη 4/8 (13:30-13:46 Ημιτελικά)
Παρασκευή 6/8 (15:35 Τελικός)

Δημήτρης Τσιάμης (Τριπλούν)

Τρίτη 3/8 (03:00 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 5/8 (05:00 Τελικός)

Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (50χλμ. Βάδην)

Πέμπτη 5/8 (23:30 Τελικός)

Αντιγόνη Ντριμπσιώτη, Κυριακή Φιλτισάκου, Παναγιώτα Τσινοπούλου (20χλμ. Βάδην)

Παρασκευή 6/8 (10:30 Τελικός)

  • Τοξοβολία

Ευαγγελία Ψάρρα (Ατομικό)

Παρασκευή 23/7 (03:00-05:00 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Τρίτη 27/7 έως Παρασκευή 30/7 συνεχίζονται οι αγώνες

  • Κωπηλασία

Στέφανος Ντούσκος (Σκιφ Ανδρών)

Παρασκευή 23/7 (02:30-03:20 Προκριματικά)
Σάββατο 24/7 (03:00-03:20 Ρεπεσάζ)
Δευτέρα 26/4 (03:40-04:10 Προημιτελικά)
Τρίτη 27/4 (03:30-03:40) και Τετάρτη 28/4 (05:18-05:28 Ημιτελικά)
Πέμπτη 29/4 (05:57) και Παρασκευή 30/4 (3:45 Τελικοί)

Αννέτα Κυρίδου (Κωπηλασία - Σκιφ Γυναικών)

Παρασκευή 23/7 (03:30-04:20 Προκριματικά)
Σάββατο 24/7 (2:30-2:50 Ρεπεσάζ)
Δευτέρα 26/4 (3:00-3:30 Προημιτελικά)
Τρίτη 27/4 (2:50-3:00) και Τετάρτη 28/4 (4:58-5:08 Ημιτελικά)
Πέμπτη 29/4 (2:42) και Παρασκευή 30/4 (3:09 Τελικοί)

Χριστίνα Μπούρμπου-Μαρία Κυρίδου (Κωπηλασία - Δίκωπος)

Σάββατο 24/7 (03:50-04:10 Προκριματικά)
Κυριακή 25/7 (03:50 Ρεπεσάζ)
Τρίτη 27/4 (04:58-05:08 Ημιτελικά)
Πέμπτη 29/7 (03:30-04:50 Τελικός)

  • Ενόργανη γυμναστική

Λευτέρης Πετρούνιας (Κρίκοι)

Σάββατο 24/7 (10:35-11:00 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 2/8 (11:00 Τελικός)

  • Ποδηλασία δρόμου

Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

Σάββατο 24/7 (05:00 Τελικός)

  • Τένις

Στέφανος Τσιτσιπάς

Σάββατο 24/7 και Κυριακή 25/7 «64»
Δευτέρα 26/7 και Τρίτη 27/7 «32»
Τετάρτη 28/7 «16»
Πέμπτη 29/7 Προημιτελικά
Παρασκευή 30/7 Ημιτελικά
Σάββατο 31/7 06:00 Μικρός Τελικός
Κυριακή 1/8 06:00 Τελικός

Μαρία Σάκκαρη

Σάββατο 24/7 και Κυριακή 25/7 «64»
Δευτέρα 26/7 «32», Τρίτη 27/7 «16»
Τετάρτη 28/7 Προημιτελικά
Πέμπτη 29/7 Ημιτελικά
Σάββατο 31/7 Τελικός

Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη (διπλό)

Τετάρτη 28/7 «16»
Πέμπτη 29/7 Προημιτελικά
Παρασκευή 30/7 Ημιτελικά
Σάββατο 31/7 Μικρός Τελικός
Κυριακή 1/8 Τελικός

  • Τάεκβοντο

Φανή Τζέλη (-57κ.):

Κυριακή 25/7 (04:56 Φάση των 16, 08:00-09:30 Προημιτελικά, 10:00-10:30 Ημιτελικά, 13:00-13:30 Ρεπεσάζ, 14:30-15:00 Μικροί τελικοί, 15:30 Τελικός)

  • Σκοποβολή

Νίκος Μαυρομμάτης (σκιτ)

Κυριακή 25/7 (03:30-4:00) Προκριματικά
Αν προκριθεί: Δευτέρα 26/7 (09:50 Τελικός)

Άννα Κορακάκη (10μ. αεροβόλο πιστόλι - 25μ. πιστόλι)

10μ. αεροβόλο πιστόλι: Κυριακή 25/7 (03:00 Προκριματικά Αν προκριθεί: 05:15 Τελικός)
25μ. πιστόλι: Πέμπτη 29/7 (03:00 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (08:50 Τελικός)

  • Ιστιοπλοΐα

Βύρων Κοκκαλάνης (RS:X)

Κυριακή 25/7 (06:05 Race 1, 2, 3)
Δευτέρα 26/7 (09:05 Race 4, 5, 6)
Τετάρτη 28/7 (06:05 Race 7, 8, 9)
Πέμπτη 29/7 (09:10 Race 10, 11, 12)
Σάββατο 31/7 (09:33 Αγώνας Μεταλλίου)

Γιάννης Μιτάκης (Finn)

Τρίτη 27/7 (07:05 Race 1, 2)
Τετάρτη 28/7 (06:05 Race 3-4)
Πέμπτη 29/7 (08:35 Race 5-6)
Σάββατο 31/7 (06:05 Race 7-8)
Κυριακή 1/8 (09:05 Race 9-10)
Τρίτη (08:33 Αγώνας μεταλλίου)

Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης (Ιστιοπλοΐα - 470)

Τετάρτη 28/7 (06:05 Race 1, 2)
Πέμπτη 29/7 (09:05 Race 3-4)
Παρασκευή 30/7 (06:05 Race 5-6)
Κυριακή 01/8 (06:15 Race 7-8)
Δευτέρα 2/8 (08:35 Race 9-10)
Τετάρτη (08:33 Αγώνας μεταλλίου)

Κατερίνα Δίβαρη (Ιστιοπλοΐα - RS:X)

Κυριακή 25/7 (09:05 Race 1,2,3)
Δευτέρα 26/7 (06:05 Race 4,5,6)
Τετάρτη 28/7 (06:15 Race 7,8,9)
Πέμπτη 29/7 (07:05 Race 10,11,12)
Σάββατο 31/7 (08:33 Αγώνας μεταλλίου)

Βασιλεία Καραχάλιου (Laser Radial)

Κυριακή 25/7 (06:05 Race 1,2)
Δευτέρα 26/7 (08:35 Race 3,4)
Τρίτη 27/7 (06:05 Race 5,6)
Πέμπτη 29/7 (06:15 Race 7, 8)
Παρασκευή 30/7 (06:05 Race 9,10)
Κυριακή 01/8 (09:33 Αγώνας μεταλλίου)

Αιμιλία Τσουλφά-Αριάδνη Σπανάκη (Ιστιοπλοΐα - 470)

Τετάρτη 28/7 (08:50 Race 1,2)
Πέμπτη 29/7 (06:05 Race 3,4)
Παρασκευή 30/7 (06:15 Race 5,6)
Κυριακή 1/8 (06:05 Race 7,8)
Δευτέρα 2/8 (06:05 Race 9,10)
Τετάρτη 4/8 (09:33 Αγώνας μεταλλίου)

  • Ξιφασκία

Δώρα Γκουντούρα (σπάθη)

Δευτέρα 26/7 (03:00 «64», «32», «16», Προημιτελικά, 13:50 Ημιτελικά, 14:45 Τελικός)

  • Κολύμβηση

Απόστολος Χρήστου (100μ. Ύπτιο - 100μ. Ελεύθερο)

100μ. ελεύθερο Τρίτη 27/7 (13:02-13:23 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Τετάρτη 28/7 (04:30-04:35 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (05:37 Τελικός)
100μ. ύπτιο: Κυριακή 25/7 (14:10-14:31 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 26/7 (05:31-05:37 ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Τρίτη 27/7 (04:59 τελικός)

Δημήτρης Μάρκος (800μ. Ελεύθερο, 200μ. Ελεύθερο)

200μ. Ελεύθερο: Κυριακή 25/7 (13:22-13:52 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 26/7 (04:37-04:43 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Τρίτη 27/7 (04:43 Τελικός)
800μ. ελεύθερο: Τρίτη 27/7 (14:37-15:27 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (04:30 Τελικός)

Κωνσταντίνος Εγκλεζάκης (800μ. Ελεύθερο)

Τρίτη 27/7 (14:37-15:27 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (04:30 Τελικός)

Κριστιάν Γκολομέεφ (50μ. Ελεύθερο)

Παρασκευή 30/7 (13:02-13:22 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Σάββατο 31/7 (05:11-05:16 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Κυριακή 1/8 (04:30 Τελικός)

Απόστολος Παπαστάμος (200μ. Και 400μ. Μικτής ατομικής)

200μ. μικτή ατομική: Τετάρτη 28/7 (14:15-14:30 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (06:08-06:14 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (05:16 Τελικός)

400μ. Μικτής ατομικής: Σάββατο 24/7 (13:02 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Κυριακή 25/7 (04:30 Τελικός)

Ανδρέας Βαζαίος (200μ. Μικτής ατομικής)

Τετάρτη 28/7 (14:15-14:30 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (06:08-06:14 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (05:16 Τελικός)

Απόστολος Χρήστου, Κριστιάν Γκολομέεφ, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης (4Χ100μ. Ελεύθερο)

Κυριακή 25/7 (14:30 προκριματικά)
Δευτέρα 26/7 (06:05 τελικός)

Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Βαγγέλης Μακυργιάννης, Κωνσταντίνος Μερετσόλιας (4Χ100μ. μικτή)

Παρασκευή 30/7 (15:05 προκριματικά)
Κυριακή 01/08 (05:36 τελικός)

Άννα Ντουντουνάκη (100μ. Πεταλούδα)

Σάββατο 24/7 (13:28-13:43 Προκριματικά)
Κυριακή 25/7 (04:40-04:46 Ημιτελικά)
Δευτέρα 26/7 (04:30 Τελικός)

Απόστολος Χρήστου, Κωνσταντίνος Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου (4Χ100μ. μικτή mixed)

Πέμπτη 29/7 (14:17-14:22 προκριματικά)
Σάββατο 31/7 (05:43 τελικός)

  • Πινγκ-Πονγκ

Παναγιώτης Γκιώνης

Τετάρτη 28/7 (05:00, 10:00, 14:00)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (14:00 Μικρός τελικός), (15:00 Τελικός)

  • Ορεινή ποδηλασία

Περικλής Ηλίας

Δευτέρα 27/7 (09:00 Τελικός)

  • Τζούντο

Αλέξης Ντανατσίδης (-81κ.)

Τρίτη 27/7 (5:00-8:30 Προκριματικά και 11:00-13:40 Τελικός)

Ελισάβετ Τελτσίδου (Τζούντο -70κ.)

Τετάρτη 28/7 (5:00-8:30 Προκριματικά και 11:00-13:40 Τελικός)

  • Άρση Βαρών

Θοδωρής Ιακωβίδης ( -96κ.)

Σάββατο 31/7 (05:50 ή 13:50 Τελικός)

  • Συγχρονισμένη κολύμβηση

Ευαγγελία Παπάζογλου-Ευαγγελία Πλατανιώτη (Ντουέτο)

Δευτέρα 2/8 (13:30 ελεύθερο πρόγραμμα)
Τρίτη 3/8 (13:30 τεχνικό πρόγραμμα)
Αν προκριθούν: Τετάρτη 4/8 (13:30 τελικός)

Μαρία Αλζιγκούζη - Κομινέα, Ελένη Φραγκάκη, Κρυσταλένια Γιαλαμά, Πηνελόπη Καραμέσιου, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Γεωργία Βασιλοπούλου (αναπλ. Δανάη Καριώρη) (Ομαδικό)

Παρασκευή 6/8 (13:30 τεχνικό πρόγραμμα)
Σάββατο 7/8 (13:30 τελικός)

  • Ποδηλασία πίστας

Χρήστος Βολικάκης

Πέμπτη 5/8 (4 διαφορετικοί αγώνες που θα κρίνουν τον νικητή: 09:30, 10:27, 11:07, 11:55)

  • Open water

Θανάσης Κυνηγάκης (10χλμ.)

Πέμπτη 5/8 (00:30)

  • Πάλη

Γιώργος Πιλίδης (-65κ.)

Παρασκευή 6/8 πρωί «16» και Προημιτελικά, Παρασκευή 6/8 απόγευμα Ημιτελικά
Σάββατο 7/8 απόγευμα Ρεπεσάζ και Τελικός

Μαρία Πρεβολαράκη (-53κ.)

Πέμπτη 5/8 πρωί «16» και Προημιτελικά, Πέμπτη 5/8 απόγευμα Ημιτελικά, Παρασκευή 6/8 πρωί Ρεπεσάζ, Παρασκευή 6/8 απόγευμα Τελικός

  • Πόλο

Εθνική Ανδρών: Μανώλης Ζερδεβάς, Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς, Δημήτρης Σκουμπάκης, Μάριος Καπότσης, Γιάννης Φουντούλης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γιώργος Δερβίσης, Στέλιος Αργυρόπουλος - Κανακάκης, Κωνσταντίνος Μουρίκης, Χριστόδουλος Κολόμβος, Κωνσταντίνος Γκιουβέτσης, Άγγελος Βλαχόπουλος, Κώστας Γαλανίδης

Κυριακή 25/7 5:30 Ουγγαρία-Ελλάδα

Τρίτη 27/7 9:30 Ιταλία-Ελλάδα

Πέμπτη 29/7 12:20 Ελλάδα-Ιαπωνία

Σάββατο 31/7 13:50 Νότια Αφρική-Ελλάδα

Δευτέρα 2/8 5:30 Ελλάδα-ΗΠΑ

Τετάρτη 4/8 Προημιτελικά

Παρασκευή 6/8 Ημιτελικά

Κυριακή 8/8 Μικρός και Μεγάλος Τελικός

 

Sports

Ροή ειδήσεων

Share