Super League: Νίκη με ανατροπή για το Βόλο (Video)

2-1 τον ΠΑΣ Γιάννενα

17 Οκτωβρίου 2020 18:07
Από Γιάννης Κυριακόπουλος

Ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του στο β ημίχρονο ο Βόλος επικράτησε με ανατροπή 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό και άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Ενώ, να θυμίσουμε πως στην προηγούμενη αγωνιστική ο Βόλος πέρασε και από τη Λαμία

Με γκολ από τα... αποδυτήρια ξεκίνησε ο αγώνας για τους φιλοξενούμενους, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Παμλίδη.

Στο 23ο λεπτό ο Βόλος σκόραρε με τον Ουάρντα, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ από τον Δουβίκα, έπειτα από έλεγχο της φάσης στο VAR.

Στο 56' οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με εύστοχο πέναλτι του Μπαριέντος, που καταλογίστηκε για χέρι του Σιόντη μέσα στην περιοχή, ενώ στο 77' έκαναν την ολική ανατροπή με κεφαλιά του Ουάρντα.

Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Σάντσες, Κολόμπο, Ριένστρα, Τσοκάνης (37' λ.τ. Περέα), Μπαριέντος, Δουβίκας (80' Κιάκος), Ουάρντα, Μαρτίνες

ΠΑΣ Γιάννινα: Σάλιακας (89' Μπρένερ), Πέερσμαν, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κάστρο, Σιόντης (81' Ντόμινγκεθ), Νάουμετς (61' Λεό), Καρτάλης, Κριζμάν, Παμλίδης