Κύπελλο Ελλάδος, Πανιώνιος-Παναιτωλικός 1-1: Πήραν την πολυπόθητη νίκη οι Αγρινιώτες!

Τεράστια νίκη!

15 Ιανουαρίου 2020 20:15

Μετά από 116΄στη Νέα Σμύρνη, έγινε η ανατροπή στο τελευταίο 4λεπτο. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε επί του Πανιωνίου με γκολάρα-φάουλ του Μπαϊροβιτς, ο Ντομίνγκες απάντησε στο 119' αλλά οι Αγρινιώτες με το 1-1 βρέθηκαν στους 8 του Κυπέλλου Ελλάδος!

Ακόμα ένας συνταρακτικός αγώνας, για σκληρά στομάχια, μετά και την ανατροπή του ΠΑΟ, που του έδωσε την πρόκριση, ακόμα και με έναν παίκτη λιγότερο.

118' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο με τον Ντομίνγκεζ,νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση

115' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός: Ο Μπαϊροβιτς με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ. Αγκαλιά με την πρόκριση ο Παναιτωλικός.

111' Σκοράρει ο Αραμπούλι, αλλά ο διαιτητής έχει σφυρίξει για φάουλ του Ντομίνγκες.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου παράτασης

Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης

90'+8' Σουτ του Μπαϊροβιτς στην αντεπίθεση, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ

Τέλος του ματς, οδηγούμαστε στην παράταση

89: Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εκτέλεση κόρνερ, ο Μιλόγεβιτς πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπορεί ν' απομακρύνει ο Γιοβάνοβιτς, ο Ντομίνγκες κάνει το σουτ εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

Ημίχρονο στο ματς

29' Ωραία κούρσα του Εμμανουηλίδη,που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

9' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Σίεστεντ πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του.Κότνικ.

1' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σταυρόπουλος πιάνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, από κοντά, ο Κνετ απομακρύνει σε κόρνερ.

1' Έναρξη του ματς

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανιώνιος: Κότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Λυμπεράκης , Παπαγεωργίου, Οικονομίδης, Εμμανουηλίδης, Τσιλούλης, Αραμπούλι.
Παναιτωλικός: Κνετ, Σανιάς, Σιένστεντ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν, Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Ντουάρτε, Αλβαρες, Ρόσα, Ντίας.

Κύπελλο Ελλάδος: Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννενα 3-1! Πρόκριση με ανατροπή και με έναν λιγότερο!

Ο ΠΑΣ πάγωσε το ΟΑΚΑ ανοίγοντας το σκορ στο 24' ο ΠΑΟ είδε τον βοηθό Καλύβα να ακυρώνει λανθασμένα το γκολ του Ινσούα, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο Β' ημίχρονο έφτασε στην ανατροπή και την πρόκριση για το Κύπελλο Ελλάδος!

90'+5': Ο ΠΑΣ κερδίζει κόρνερ, αλλά ο Παπαδόπουλος σφυρίζει τη λήξη κι οι πράσινοι πανηγυρίζουν μια αγχωτική πρόκριση!

90'+3': Σε καλή θέση ο Λέο αστοχεί στην κεφαλιά, ενώ υποδεικνύεται λανθασμένα σε θέση οφσάιντ

88'': Εκτελείται, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Παντελάκης

87': Φάουλ για τον ΠΑΣ από σκληρό μαρκάρισμα του Γιόχανσον, στα 15 μέτρα έξω από την περιοχή του ΠΑΟ

83': Κολοβέτσιος αντί Μακέντα στην τελευταία αλλαγή του ΠΑΟ

77' ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Κουρμπέλη: Ο αρχηγός του ΠΑΟ έπεσε άσχημα στον Παμλίδη και είδε δικαολογημένα τη 2η κίτρινη κάρτα του διαιτητή Παπαδόπουλου με τον ΠΑΟ να μένει με 10 παίκτες

75': Λεό αντί Ξύδα η πρώτη αλλαγή του ΠΑΣ

Ένταση στην εστία του ΠΑΣ μετά το γκολ με τους Δώνη, Καρτάλη να δέχονται κίτρινη κάρτα

72' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟ: Ο Μακέντα νικά τον Γιαννίκογλου και ο ΠΑΟ έχει πλέον σκορ πρόκρισης

70' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟ: Το κερδίζει ο Γιόχανσον για ανατροπή από τον Μπουκουβάλα!

67': Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός, ωστόσο ο ΠΑΣ αδυνατεί να κρατήσει τη μπάλα και αμύνεται συνεχώς

58' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟ: Από το κόρνερ και τις κόντρες ευνοήθηκε ο Σένκεφελντ ο οποίος πέτυχε το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

56' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟ: Ο Ζαχίντ με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Δώνη κι ο τελευταίος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 δίνοντας ελπίδες στον ΠΑΟ

51': Ο Γιαννίκογλου κάνει εντυπωσιακή επέμβαση στην κεφαλιά του Περέα!

50': Ο ΠΑΟ πιέζει ασφυκτικά με τον Μακέντα να κερδίζει κόρνερ

46': Ο Περέα αντί του Μπουζούκη στην έναρξη του Β' ημιχρόνου

45'+3': Φάουλ για τον ΠΑΟ δεν πιάνει η κομπίνα του Ζαχίντ και τελειώνει το ημίχρονο

43': Νέα υπόδειξη οφσάιντ στον Ζαχίντ που κι αυτή είναι λανθασμένη με τον βοηθό Καλύβα να κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο

-Όπως φάνηκε στο τηλεοπτικό ριπλέι ο Ινσούα καλύπτονταν και το γκολ που πέτυχε ήταν κανονικό. Υπενθυμίζουμε ότι στο Κύπελλο δεν υπάρχει VAR

37': Κεφαλιά του Δώνη πάνω από το δοκάρι, αλλά κι εδώ υπάρχει οφσάιντ

33': Ο Ινσούα σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ με τον Αργεντινό να δέχεται κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία...

32': Το εκτελεί ο Μακέντα και στέλνει τη μπάλα στο τείχος...

31': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό ακριβώς έξω από τη γραμμή της περιοχής.

23' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ: Μετά από κόρνερ ο Παντελάκης με κεφαλιά πετυχαίνει το 0-1 για τον ΠΑΣ!

21' Σουτ του Μπουζούκη η μπάλα έξω

13': Κεφαλιά του Δώνη η μπάλα δίπλα από το δοκάρι

13': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Διούδη να πέφτει στα πόδια του Παμλίδη

11': Από το κόρνερ του Μπουζούκη ο Ινσούα έκανε το σκαστό σουτ αλλά μπλόκαε ο Γιαννίκογλου

5': Ο Μακέντα προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

1': Σέντρα στο ματς

Παναθηναϊκός: Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Σένκεφελντ, Δώνης, Μακέντα, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Κουρμπέλης, Πούγγουρας

Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Χριστογεώργος, Κολοβέτσιος, Μπεκ, Χατζηθεοδωρίδης, Κολοβός, Περέα και Καμπετσής.

ΠΑΣ Γιάννινα: Γιαννίκογλου, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Καρτάλης, Κρίζμαν, Παμλίδης, Κάστρο, Σιόντης, Ξύδας, Σκόνδρας.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι Χουτεσιώτης, Γώγος, Λώλης, Πηλιος, Λιάσος, Νικολιάς και Λεό.