Euroleague: Ο Παναθηναϊκός διαμαρτύρεται για την διαιτησία στο Κάουνας!

Δεν μπορεί να κρύψει τα παράπονα του το Τριφύλλι!

20 Νοεμβρίου 2019 18:32

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να νίκησε στον αγώνα αλλά διαμαρτύρεται για την διαιτησία στο Κάουνας! Θα εκφράσει τα παράπονα του στην Euroleague για την αντιμετώπιση που είχε από την διαιτησία!

Οι «πράσινοι» θεωρούν πως κάποια σοβαρά λάθη, όπως τα φάουλ που σφυρίχτηκαν στο τελευταίο λεπτό σε βάρος των Παππά και Τζόνσον θα μπορούσαν να είχαν αποβεί… μοιραία και για τον λόγο αυτό πρόκειται να εκφράσουν την δυσαρέσκειά τους στην Ευρωλίγκα.

Ο Παναθηναϊκός έχει παράπονα κυρίως από τον Μίλαν Νέντοβιτς, τον Σλοβένο διαιτητή που «σφύριξε» φέτος και στις ήττες της ομάδας από την Αρμάνι Μιλάνο (78-79) και την Άλμπα Βερολίνου (105-106) στο ΟΑΚΑ.

Και οι «πράσινοι» θεωρούν πως έχει περισσότερη αξία και θα πρέπει να αντιμετωπιστεί πιο σοβαρά η δυσαρέσκειά τους όταν εκφράζεται μετά από ένα ματς στο οποίο κέρδισαν.

Επιστροφή Ρικ Πιτίνο στον Παναθηναϊκό!

Ο Ρικ Πιτίνο θα είναι και πάλι ο νέος προπονητής της ομάδας μπάσκετ του Παναθηναϊκού.

Ο Αμερικανός τεχνικός μετά από συζητήσεις που είχε με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο πείσθηκε να έρθει και πάλι στην Ελλάδα για να αναλάβει τις τύχες του τριφυλλιού.

Euroleague: Αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός στο Μόναχο!

Euroleague: Αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός στο Μόναχο, κάνοντας ένα δραματικό 4ο δεκάλεπτο και γνωρίζοντας την ήττα από την Μπάγερν με 85-82.

Euroleague: Ο Παναθηναϊκός απέδρασε από το Κάουνας! (Video)

Aυτή ήταν η 6η ήττα του ΟΣΦΠ μέχρι στιγμής στην Euroleague, ενώ οι Γερμανοί μετρού 4-5.

Πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις ο Ολυμπιακός, κέρδισε παίκτες, στο τέλος όμως ο Μάοντο Λο δεν τον αφησε να πάρει και τη νίκη χτυπώντας τον στην άμυνα. Ο Γερμανός γκαρντ έβαλε δύο μεγάλα τρίποντα στο φινάλε της αναμέτρησης και η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε του Ολυμπιακού σε ένα μεγάλο ντέρμπι, με τους Πειραιώτες να κερδίζουν τους Τέιλορ Ρότσεστι - Γουέιντ Μπάλντγουιν, αλλα να χάνουν την ευκαιρία για ένα σημαντικό διπλό.

Οι Βαυαροί δεν είχαν τον Νιχάντ Τζέντοβιτς στη δωδεκάδα τους, βρέθηκαν να χάνουν με 12 (55-67) στις αρχές της τέταρτης περιόδου, έκαναν όμως τρομερή προσπάθεια με κορυφαίους τους Μονρό - Μπαρτέλ και με τον Λο να βαζει τα μεγάλα σουτ πήραν την τέταρτη φετινή τους νίκη σε εννεα αγώνες.

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 43-44, 55-63, 85-82

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Ράντονιτς): Κινγκ, Κόπονεν, Μονρό 15 (7/17 δίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 λάθος σε 29 λεπτά), Λούτσιτς 13 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Λο 19 (2/4 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 3/4 βολες, 7 ασίστ), Τσίπσερ 13 (4/5 δίποντα, 5/6 βολές), Νέλσον, Φλακαντόρι 2, Μπαρτέλ 18 (5/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 5/6 βολές, 4 ριμπάουντ), Λεσόρ 5, Ραντόσεβιτς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κεμζούρα): Ρότσεστι 9 (2/6 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μπάλντγουιν 19 (6/9 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 1/3 βολές, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα), Πολ 3 (1/4 τρίποντα), Κόνιαρης, Σπανούλης 6 (1/5 σουτ, 3/3 βολες, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 λάθη), Μιλουτίνοβ 14 (6/7 δίποντα, 2/3 βολές, 5 ριμπάουντ), Πρίντεζης 12 (6/8 δίποντα, 4 ριμπάουντ), Παπανικολάου 10 (3/3 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ), Ρούμπιτ 7 (6 ριμπάουντ), Ριντ 2

Euroleague: Ξεπλένει την... ντροπή κόντρα στην Άλμπα ο Παναθηναϊκός!

Euroleague: Ολυμπιακός για λύπηση!