Τρίτη, 23 Απριλίου 2024

EuroCup: Τα έσπασε και δεν ήρθε η ανατροπή για Προμηθέα!

Ματσάρα στην Πάτρα!

9 Οκτωβρίου 2019 21:53

EuroCup: Ο Προμηθέας τα... έσπασε στα τρίποντα (9/31) και στις βολές (15/26) και η Μονακό έχοντας τον έλεγχο σε όλο το 40λεπτο έφτασε στη νίκη (74-77) μέσα στο «Δ.Τόφαλος». Πρώτη ήττα στη σεζόν για τους Πατρινούς.

Το έργο του Προμηθέα ήταν εξ αρχής δύσκολο στην 2η αγωνιστική του Eurocup. Η Μονακό από τα πρώτα λεπτά πήρε τον έλεγχο του ματς, προηγήθηκε ακόμα και με 18 πόντους (16-34) και όλα έμοιαζαν πως θα κυλούσαν ιδανικά για τους Μονεγάσκους. Οι παίκτες του Γιατρά έκαναν ανατροπή... διαρκείας και μείωσαν στο καλάθι (68-70, 38’), όμως αυτό δεν ήταν αρκετό.

Οι παίκτες του Σάσα Ομπράντοβιτς κράτησαν τον έλεγχο μέχρι το τέλος του αγώνα και έφτασαν στη νίκη μέσα στην Πάτρα. Έτσι, έκαναν το 2Χ2 στον όμιλο, την ίδια στιγμή που το ρεκόρ του Προμηθέα έγινε 1-1.

ΣΕΦ σε ΕΕΑ-Αυγενάκη: «Ο Ολυμπιακός οφείλει 520.000 ευρώ!»

Διαβάστε περισσότερα από τον κόσμο των sports στο Athensmagazine.gr.