Super League: Διασυρμός Παναθηναϊκού από τον ΟΦΗ!

Τον ξεφτίλισε!

31 Αυγούστου 2019 22:16

Ο εκπληκτικός ΟΦΗ κέρδισε έναν τραγικό Παναθηναϊκό με 3-1 εκμεταλλευόμενος κάθε λάθος των πράσινων που έδειχναν βρίσκονται σε άλλο γήπεδο. Αποδοκιμασίες για τους παίκτες του τριφυλλιού στο ημίχρονο και στη λήξη της αναμέτρησης.

Πάρτι μέσα στο ΟΑΚΑ έκανε ο εκπληκτικός ΟΦΗ του Γιώργου Σίμου κόντρα στον τραγικό Παναθηναϊκό του Γιώργου Δώνη ο οποίος ανέλαβε με τη λήξη του ματς την ευθύνη για την εικόνα της ομάδας του και πήρε για δεύτερη φορά μέσα σε λίγους μήνες μια εμφατική νίκη με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ήταν καλύτεροι σε όλο το ματς, σε κάθε μέτρο, σε κάθε φάση, σε κάθε κατοχή και πανηγύρισαν δίκαια μια τεράστια νίκη κόντρα στο τριφύλλι που έδειξε να πατάει σε άλλο γήπεδο.

Η εικόνα του Παναθηναϊκού μάλιστα οδήγησε σε έντονες αποδοκιμασίες του κόσμου του τριφυλλιού στο ημίχρονο και στη λήξη του ματς ενώ ο Χρήστος Δώνης που δεν μπορούσε να πιστέψει την ήττα της ομάδας του με τη λήξη του αγώνα ξέσπασε σε κλάματα.

Europa League: Άγγιξε το θαύμα η ΑΕΚ!