Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου 2021

Μουντιάλ 2018: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες!

Ποιοι παίζουν σήμερα;

17 Ιουνίου 2018 09:26
Μουντιάλ 2018: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες!

Δείτε τι έχει γίνει μέχρι τώρα, τα επόμενα ματς και την πορεία έως τον τελικό.

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία - Σαουδική Αραβία 5-0
Αίγυπτος - Ουρουγουάη 0-1

Ομάδες N-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ρωσία 1-0-0 5-0 3
2. Ουρουγουάη 1-0-0 1-0 3
3. Αίγυπτος 0-0-1 0-1 0
4. Σαουδική Αραβία 0-0-1 0-5 0

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία - Αίγυπτος (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ουρουγουάη - Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη - Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία - Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο - Ιράν 0-1
Πορτογαλία - Ισπανία 3-3

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ιράν 1-0-0 1-0 3
2. Πορτογαλία 0-1-0 3-3 1
3. Ισπανία 0-1-0 3-3 1
4. Μαρόκο 0-0-1 0-1 0

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία - Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Ιράν - Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (25/06)
Ιράν - Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία - Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Survivor: 'Εφτασε στην Ελλάδα η Ροδάνθη Καπαρού! Οι αγκαλιές και τα φιλιά με την οικογένειά της!

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία - Αυστραλία 2-1
Περού - Δανία 0-1

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Γαλλία 1-0-0 2-1 3
2. Δανία 1-0-0 1-0 3
3. Αυστραλία 0-0-1 1-2 0
4. Περού 0-0-1 0-1 0

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία - Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Γαλλία - Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία - Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία - Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή - Ισλανδία 1-1
Κροατία - Νιγηρία 2-0

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κροατία 1-0-0 2-0 3
2. Αργεντινή 0-1-0 1-1 1
3. Ισλανδία 0-1-0 1-1 1
4. Νιγηρία 0-0-1 0-2 0

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή - Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
Νιγηρία - Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία - Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία - Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα - Σερβία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Βραζιλία - Ελβετία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βραζιλία
2. Ελβετία
3. Κόστα Ρίκα
4. Σερβία

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία - Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Σερβία - Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3η αγωνιστική (27/06)
Σερβία - Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία - Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία - Μεξικό (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Σουηδία - Ν. Κορέα (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Γερμανία
2. Μεξικό
3. Σουηδία
4. Νότια Κορέα

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα - Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
Γερμανία - Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα - Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό - Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο - Παναμάς (18:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
Τυνησία - Αγγλία (21:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Αγγλία
2. Βέλγιο
3. Τυνησία
4. Παναμάς

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σοκ για γνωστό μπασκετμπολίστα! Δολοφονήθηκε ο αδελφός του!

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο - Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Αγγλία - Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία - Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς - Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (19/06)
Κολομβία - Ιαπωνία (15:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Πολωνία - Σενεγάλη (18:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Πολωνία
2. Κολομβία
3. Σενεγάλη
4. Ιαπωνία

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία - Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία - Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία - Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη - Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Φάση «16» (30/6-3/7)
1) Νικητής 3ου ομίλου - Δεύτερος 4ου ομίλου (30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)
2) Νικητής 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
3) Νικητής 2ου ομίλου - Δεύτερος 1ου ομίλου (01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
4) Νικητής 4ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου (01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
5) Νικητής 5ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
6) Νικητής 7ου ομίλου - Δεύτερος 8ου ομίλου (02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
7) Νικητής 6ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου (03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
8) Νικητής 8ου ομίλου - Δεύτερος 7ου ομίλου (03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)
9) Νικητής 1 - Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
10) Νικητής 5 - Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
11) Νικητής 7 - Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
12) Νικητής 3 - Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 - Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 - Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 - Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 - Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)



Πηγή: iefimerida.gr

 

Sports

Ροή ειδήσεων

Share