Champions League: Το πέναλτι που έκρινε την πρόκριση για τη Ρεάλ! (video)

Τα συμπεράσματα δικά σας!

12 Απριλίου 2018 08:00

Δείτε την, πραγματικά, δύσκολη φάση του 93', όταν ο διαιτητής Όλιβερ έδωσε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Βάσκεθ από τον Μπενατιά -με τον Ρονάλντο να στέλνει τη «βασίλισσα» στους «4» του Champions League!

Φινάλε… θρίλερ στη Μαδρίτη!

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ η Γιουβέντους είχε πραγματοποιήσει μία μυθική αντεπίθεση, «ισοφαρίζοντας» την ήττα της με σκορ 3-0 στο Τορίνο, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε κεφαλιά πάσα, ο Βάσκεθ βρέθηκε στο έδαφος, έπειτα από μαρκάρισμα του Μπενατιά, και ο διαιτητής Όλιβερ έδειξε την άσπρη βούλα!

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Έγκλημα στο Ιπποκράτειο: Η τελευταία συνομιλία της 36χρονης μεσίτριας λίγο πριν ξεψυχήσει!

Ακολούθησε… χαμός, με θύελλα αντιδράσεων από πλευράς φιλοξενούμενων και τον Μπουφόν να αποβάλλεται, επειδή έσπρωξε τον ρέφερι!

Την εκτέλεση ανέλαβε, φυσικά, ο CR7, που «νίκησε» τον Σέζνι, μείωσε σε 1-3 και έστειλε τη «βασίλισσα» στα ημιτελικά του Champions League!