Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Διέλυσε τον Λεβαδειακό ο ΠΑΟΚ!

6 Ιανουαρίου 2018 19:15

Με άγριες διαθέσεις άνοιξε το 2018 ο ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» έκανε ό,τι ήθελε κόντρα στον Λεβαδειακό, έφτασε στο 5-0 στην Τούμπα κι επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας περιμένοντας «γκέλες» από Ολυμπιακό και ΑΕΚ.

Το σκορ στην Θεσσαλονίκη άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Μάτος, ύστερα από σέντρα του Πέλκα. Η ομάδα του Λουτσέσκου παρότι είχε τα ηνία δεν μπόρεσε να καθαρίσει το ματς νωρίτερα και χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το δεύτερο ημίχρονο.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Εξέλιξη βόμβα στην υπόθεση του 19χρονου μοντέλου στο Χονγκ Κονκ: Δύο μήνες μετά μένει χωρίς δικηγόρο γιατί...

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε η… καταιγίδα. Στο 48΄ ο Κάμπος έκανε το 2-0, στο 57’ ακολούθησε το 3-0 από τον Πρίγιοβιτς και δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Κάμπος έκανε το 4-0. Το τελικό σκορ στην Τούμπα διαμορφώθηκε ύστερα από εκτέλεση πέναλτι του Πρίγιοβιτς λίγο πριν το φινάλε (89’).