Euroleague: Τι αυτοκτονία ήταν αυτή ρε Θρύλε;

14 Δεκεμβρίου 2017 22:44

Ο Ολυμπιακός για ακόμα μια φορά έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το Μπάμπεργκ, γνωρίζοντας την ήττα με τρελή ανατροπή, πετυχαίνοντας μόλις 3 πόντους στα τελευταία οκτώ λεπτά!

Ο Ολυμπιακός πραγματικά αυτοκτόνησε στη Γερμανία και γνώρισε την ήττα από την Μπαμπεργκ, με 67-65, για την 12η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Οι ερυθρόλευκοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, με ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο, όμως στο 4ο δεκάλεπτο έκαναν απίστευτα λάθη, είχαν βεβιασμένα σουτ και αστοχία, με αποτέλεσμα σε 8 λεπτά να έχουν πετύχει μόλις 4 πόντους. Τελικά στο 4ο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 17-7 υπέρ της Μπάμπεργκ (πέτυχε ένα τρίποντο ο Στρέλνιεκς 30 δεύτερα πριν από το τέλος), αλλά ο Ολυμπιακός στην τελευταία επίθεση αστόχησε και έχασε το ματς.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Είδηση σοκ: Νεκρός από ανακοπή καρδιάς πασίγνωστος τραγουδιστής!

Για τον Ολυμπιακός ο Πρίντεζης πέτυχε 12 πόντους, ο Σπανούλης 11, ο Γουίλτζερ 10. Κορυφαίος της Μπάμπεργκ ο Ράϊτ με 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 32-40, 50-58, 67-65.