Champions League: Δεν μπορούσε ο Ολυμπιακός!

6 Δεκεμβρίου 2017 08:15

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην Γιουβέντους ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν 2-0 από τους μπιανκονέρι στο Φάληρο και δεν κατάφεραν να αποχαιρετήσουν όπως θα ήθελαν.

Το σκορ στο «Καραϊσκάκη» άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Κουαδράδο σε ένα σημείο όπου η Γιουβέντους δεν ήταν καλύτερη, όμως βρήκε το ρήγμα στην άμυνα των γηπεδούχων. Οι Περαιώτες παρότι κινδύνεψαν δεν δέχτηκαν δεύτερο τέρμα, όμως απ’ την άλλη δεν κατάφεραν να βρουν απάντηση πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεμονής ρίσκαρε περισσότερο και οι Πειραιώτες ήταν πιο απειλητικοί. Στο 82’ θα μπορούσαν να είχαν απαντήσει, όμως ο Μπεν στάθηκε άτυχος αφού η κεφαλιά του σταμάτησε στο δοκάρι και στο 90’ ήρθε και η χαριστική βολή ύστερα από σουτ του Μπερναντέσκι από πλάγια θέση.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα, Τετάρτη 06 Δεκεμβρίου, σύμφωνα με το εορτολόγιο;