Αποφάσισε ο Σουηδός στο ντέρμπι!

2 Απριλίου 2017 21:39

Ποια είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην Ελλάδα βροντοφώναξε μέσα στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός!

Μετά από ένα φοβερό ντέρμπι με την ΑΕΚ και χάρη στον εκπληκτικό Μάρκους Μπεργκ, οι «πράσινοι» απέδρασαν με τεράστια νίκη (2-3).

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Προβλέψεις από την Άση Μπήλιου για τον Απρίλιο: Μήνας καθυστερήσεων και προβλημάτων! Ποιοι επηρεάζονται περισσότερο!

Παρόλο που η «Ένωση» αντέδρασε μετά το επιβλητικό πρώτο ημίχρονο του «τριφυλλιού» (όταν έβαλε δυο γκολ με Μπεργκ και Κλωναρίδη και θα μπορούσε περισσότερα), η ομάδα του Ουζουνίδη κατάφερε να πάρει αυτό που άξιζε με… buzzer beater του Σουηδού στο 90’!

Πήγε στράφι, έτσι, η εξαιρετική εμφάνιση του Χριστοδουλόπουλου, που πήγε να γυρίσει μόνος το ματς μετά το ημίχρονο, σκοράροντας πέναλτι (για χέρι του Βιγιαφάνιες) και φτιάχνοντας την ισοφάριση για τον (ακάλυπτο) Πέκχαρτ.