Επέστρεψε στις νίκες με ανατροπή ο Ολυμπιακός!

1 Απριλίου 2017 21:21

Στις νίκες επέστρεψε ο Ολυμπιακός. Ο Τάκης Λεμονής συνδύασε την επιστροφή του στον ερυθρόλευκο πάγκο με νίκη επί του Πλατανιά στο Καραϊσκάκη με σκορ 2-1.

Οι Κρητικοί είχαν καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο στο Φάληρο. Βραχυκύκλωσαν τους γηπεδούχους, που δεν μπορούσαν να απειλήσουν και στο φινάλε του ημιχρόνου έκαναν τη ζημιά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανούσου (45'), ύστερα από σωστή υπόδειξη του βοηθού για χέρι του Φιγκέιρας.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Νέα τραγωδία συγκλονίζει την Καστοριά! Σκοτώθηκε με τον πιο... αδιανόητο τρόπο!

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, απάντησε νωρίς στο 54' με τον Μάριν (φωνάζουν οι Χανιώτες για επιθετικό φάουλ του Φορτούνη που έβγαλε την ασίστ) και στο 64' ανέτρεψαν πλήρως την κατάσταση με τον Ρομαό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ.