Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024

Κι όμως: Έγραψε ιστορία κόντρα στην Ελλάδα το Γιβραλτάρ! Δείτε τι κατόρθωσε...

7 Σεπτεμβρίου 2016

Το καλύτερο πρώτο ημίχρονο της ιστορίας του έκανε το Γιβραλτάρ στη χθεσινή πρεμιέρα της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας, με αντίπαλο την Εθνική Ελλάδας.

Μετά το σύντομο γκολ της Εθνικής Ελλάδας, το Γιβραλτάρ κατάφερε να «κρατήσει» το 1-1 μέχρι και το 44ο λεπτό της χθεσινοβραδινής αναμέτρησης.

Αυτό αποτελεί επίτευγμα για την ομάδα του Τζεφ Γουντ, καθώς ουδέποτε στην ιστορία της δεν είχε καταφέρει να μην δεχθεί πολλά γκολ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου σε κάποιο επίσημο ματς.