Διακόπηκε το ματς στην Τούμπα: "Ντου" οπαδών και κροτίδες - Καρέ-καρέ η εισβολή των οπαδών και οι μάχες με ΜΑΤ στο χορτάρι (Βίντεο - Εικόνες)

Απίστευτο σκηνικό!

28 Νοεμβρίου 2021 21:33
Διακόπηκε το ματς στην Τούμπα:

Απίστευτες σκηνές από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ, γύρισαν χρόνια πίσω. Εισέβαλαν φίλαθλοι του Δικεφάλου στο γήπεδο στις καθυστερήσεις του αγώνα κι ενώ ο Άρης προηγούνταν 0-1.

Η είσοδος οπαδών του ΠΑΟΚ στο 92ο λεπτό του ντέρμπι με τον Άρη κι ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 0-1, οδήγησε στη διακοπή (προσωρινά τουλάχιστον) του αγώνα. Με την ευκαιρία διάβασε εδώ για τις μολότοφ και τα μαχαίρια εντοπίστηκαν σε συνδέσμους του ΠΑΟΚ και του Άρη.

Διακόπηκε το ματς στην Τούμπα: 'Ντου' οπαδών και κροτίδες - Έφυγαν τρέχοντας οι παίκτες, μπήκαν τα ΜΑΤ (ΦΩΤΟ)

Οπαδοί του Δικεφάλου έκαναν… ντου από τη Θύρα 4 και έχοντας σπάσει καθίσματα και πόρτες, μπήκαν στο χορτάρι και κυνήγησαν τους ποδοσφαιριστές. Όλοι έφυγαν τρέχοντας προς τα αποδυτήρια, με τον διαιτητή να ζητάει τη διακοπή.

Άμεσα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και τα ΜΑΤ, ενώ ακολούθησαν και… μάχες σώμα με σώμα ανάμεσα σε οπαδούς και αστυνομικούς.

Πηγή: sportdog