Αποχαιρετά το πρωτάθλημα η ΑΕΚ!

20 Ιανουαρίου 2018 21:23

Γκέλα για την ΑΕΚ στη Λάρισα. Η μαχητική ΑΕΛ «μπλόκαρε» την πολύ μέτρια Ένωση, που δεν κατάφερε να «ξεκολλήσει» από το 0-0 κι έκανε δώρο σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ που παίζουν την Κυριακή.

Κάκιστο το πρώτο ημίχρονο, όπως και ο αγωνιστικός χώρος που έμοιαζε με χωράφι. Οι βυσσινί είχαν ρίξει όλο το βάρος στην άμυνα και δεν επέτρεψαν στους παίκτες του Χιμένεθ να απειλήσουν.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παναθηναϊκός από τα παλιά διέλυσε την Κέρκυρα!

Με εξαίρεση ένα ξέσπασμα της Λάρισας στο ξεκίνημα, η ΑΕΚ είχε τον απόλυτο έλεγχο στο δεύτερο όμως της έλειψε η ουσία. Η είσοδος του Μασούντ βοήθησε κάπως την Ένωση, όμως και πάλι η ευκαιρία δεν «έβγαινε». Τα τελευταία λεπτά πέρασαν με γεμίσματα στην περιοχή του Μπόζοβιτς, όμως οι αμυντικοί των γηπεδούχων κράτησαν μέχρι το τέλος τον βαθμό.