Τρίτη, 23 Απριλίου 2024

Σούζα ο Αστέρας!

14 Ιανουαρίου 2018 20:11

Ο Αστέρας… λάμπει.

Η ΑΕΛ έβαλε δύσκολα στους Αρκάδες μέσα στην Τρίπολη, αλλά η ομάδα του Σάββα Παντελίδη κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες (μετά το εντός έδρας 0-0 με τον Παναιτωλικό και το εκτός 0-0 με τον ΠΑΣ), επικρατώντας 3-1 για την 17η αγωνιστική της Super League.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παπαγιάννης - Παυλίδου: Η ανατριχιαστική περιγραφή του ξυλοδαρμού και ανάρτηση «φωτιά» της ηθοποιού στο Facebook! (Photo)

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «γαλαζοκίτρινους» ήταν ο Μιχάλης Μανιάς που «χτύπησε» δις (11’, 71’) και έβγαλε την ομάδα του από δύσκολες καταστάσεις. Ενδιάμεσα, ο Ναζλίδης (που είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις με φάουλ) ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους με εκτέλεση πέναλτι που έδωσε ο Παπαδόπουλος για χέρι του Μπέρτου. Ο Κυριακόπουλος με σουτάρα (που δεν κατάλαβε πώς έφαγε) εκτός περιοχής έγραψε το 3-1 στο 84ο λεπτό.