Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024

Στην κορυφή ξανά η ΑΕΚ!

11 Δεκεμβρίου 2017 21:25

Επέστρεψε στην κορυφή η ΑΕΚ! Χωρίς να ζοριστεί ιδιαίτερα, η Ένωση έφτασε στο 3-1 κόντρα στην Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ, έφτασε τους 30 βαθμούς και παρέμεινε και μετά το φινάλε της 14ης αγωνιστικής στην 1η θέση.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν την τύχη με το μέρος τους και άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό έπειτα από αυτογκόλ του Γιαννακόπουλου μετά από προσπάθεια του Λάζαρου. Στο 38ο λεπτό, ο Κονέ που ήταν και ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του Χιμένεθ καθάρισε το ματς με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Mango: Ένα τζιν που θα σε κάνει να φαίνεσαι πιο αδύνατη και δεν κοστίζει ούτε 20 ευρώ! (Photo)

Στο 56’ ήταν η σειρά του Αραούχο να βρει δίχτυα με ωραίο τελείωμα από το ύψος της περιοχής. Η Κέρκυρα μείωσε στο 88’ με εκτέλεση πέναλτι του Νούνιες. Ο διαιτητής Σέζος κακώς έδειξε την άσπρη βούλα αφού ο Κονέ ήταν ακίνητος και δεν μάρκαρε αντικανονικά τον σκόρερ των φιλοξενούμενων.

Πηγή: sport-fm.gr