Σάββατο, 20 Απριλίου 2024

Περίπατος Μπακς με «σβηστό» Γιάννη!

21 Απριλίου 2017 09:03

Πιο εύκολα… δεν γινόταν. Οι Μπακς επιβεβαίωσαν πως έχουν το μομέντουμ συντρίβοντας με 104-77 στο Μιλγουόκι τους Ράπτορς και πήραν προβάδισμα με 2-1 στη σειρά.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σαν σήμερα: Η Ελλάδα εισέρχεται στην μαύρη περίοδο της δικτατορίας!

Μάλιστα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν ανάγκη να προσθέσει άλλη μια σπουδαία εμφάνιση στο ενεργητικό του. Ήταν απλώς… πολύ καλός τελειώνοντας τον αγώνα με 19 πόντους (3/8 βολές, 5/8 δίποντα, 2/2 τρίποντα), 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες και 3 λάθη σε 32 λεπτά.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Βίντεο - σοκ: Πορτιέρης γρονθοκοπεί γυναίκα και διχάζει το διαδίκτυο!

Δίχως υπερβολή όλα κρίθηκαν από το πρώτο δωδεκάλεπτο, όταν η ομάδα του Τζέισον Κιντ προηγήθηκε με 32-12. Οι Ράπτορς δεν έδειξαν σε κανένα σημείο του αγώνα ικανοί να αντιδράσουν με τον ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν να σκοράρει μόνο με βολές (0/8 σουτ) και τον Κάιλ Λάουρι να μένει στους 13 πόντους.

Ο επόμενος αγώνας θα γίνει και πάλι στο Μιλγουόκι, το βράδυ της Κυριακής.