Σαν να μην έγινε ποτέ: Όλα θα κριθούν στην Μαδρίτη! (VIDEO)

27 Απριλίου 2016
Σαν να μην έγινε ποτέ: Όλα θα κριθούν στην Μαδρίτη!  (VIDEO)

Σίτι και Ρεάλ «κόλλησαν» στο 0-0 στον πρώτο μεταξύ του ημιτελικό στο «Etihad» και ο φιναλίστ του τελικού θα προκύψει από τον επαναληπτικό στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Κακό έως και βαρετό το παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο στο Μάντσεστερ. Οι δύο προπονητές αλληλοεξουδετερώθηκαν και η λέξη «φάση» ήταν άγνωστη και για τους δύο μονομάχους.

Ίδια εικόνα μέχρι το 65ο λεπτό, από εκεί και πέρα η «βασίλισσα» ανέβασε στροφές κι άγγιξε το γκολ. Στις δύο καλύτερες ευκαιρίες της είδε την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι έπειτα από κεφαλιά του Χεσέ (70’) και στη συνέχεια (84’) τον Χαρτ να λέει «όχι» σε κοντινό σουτ του Πέπε.

Οι συνθέσεις:

Σίτι (Μανουέλ Πελεγκρίνι): Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Οταμέντι, Κλισί, Φερνάντο, Φερναντίνιο, Νάβας (77’ Στέρλινγκ), Σίλβα (40’ Ιεανάτσο), Ντε Μπρούιν, Αγκουέρο

Στον πάγκο: Καμπαγέρο, Μανγκαλά, Ζαμπαλέτα, Κολάροφ, Ντελφ

Ρεάλ (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος (90' Ίσκο), Κασεμίρο, Λούσκας Βάσκεθ, Μόντριτς, Μπέιλ, Μπενζεμά (46’ Χεσέ)

Στον πάγκο: Κασίγια, Βαράν, Ντανίλο, Κόβατσιτς, Χάμες

Διαιτητής: Τσουνέιτ Τσακίρ (Τουρκία)

Γήπεδο: Etihad (Mάντσεστερ)